biuro@mediplex.pl
tel. fax: 22 786-18-53
tel. 501-42-11-11
tel. 606-815-402

Facebook

SKLEP

Zapraszamy wkrótce

Płyty Plexi , PMMA , Plexa , Pleksi , Pleksa, Plexiglas , Metaplex , Perspex, Akrylon, Akrylon XTPLEXI ( PMMA )  (polimetakrylan metylu) jest tworzywem transparentnym sztywnym oraz termoplastycznym. Standartowo płyty są bezbarwne o bardzo dobrej przezroczystości                ( odporne na promieniowanie UV i warunki zewnętrzne ).Plexa występuje w formie wylewanych i wytłaczanych płyt oraz rur i prętów.

 

 

Wytłaczane płyty PLEXI


Wytłaczane płyty PLEXI- jest to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w reklamie oraz przemyśle : do użytku wewnętrznego i na zewnątrz, dobrze znosi warunki atmosferyczne, jest odporny na promieniowanie UV. Jako lżejszy i mniej kruchy, jest stosowany zamiennie ze szkłem. Płyty charakteryzują się wysoką sztywnością i gładką powierzcnią .

 

 

Wylewane płyty PLEXI

 

Wylewane płyty PLEXI - płyty te najlepiej sprawdzają się w obróbce mechanicznej - frezowaniu, grawerowaniu, cięciu, termoformowaniu itd. Stosowane są do produkcji reklam podświetlanych, elementów frezowanych, galanterii biurowej, prezenterów itp. Bardzo dobrze łączą się za pomocą klejów i długo zachowują kolor. Płyty przezroczyste doskonale mogą zastąpić szkło .ZASTOSOWANIE płyt plexi:

- panele reklamowe
- oprawy oświetleniowe
- świetliki dachowe
- osłony
- drzwi
- oszklenia
- osłony maszyn
- bariery dźwiękochłonne przy autostradach i trasach
- oprawy świetlne
- tablice podświetlane

WŁAŚCIWOŚCI :
- łatwość obróbki
- przeźroczystość zbliżona do szkła
- odporność na działanie UV

Dostępne kolory :
odcienie czewonego, odcienie niebieskiego, odcienie żółtego, czarny, czerwony transparentny, niebieski transparentny, odcienie zielonego, szary, bezbarwny, pomarańczowy, opal ( biały )

 

Dostępne wymiary płyt :

 

płyty extrudowane 2050x3050 mm

 

płyty wylewane 2030x3050 mm

 

                        2050x3050 mm

 

Istnieje możliwość przycięcia zakupionych  płyt  na dowolny format.

 

 

 

Podstawowe dane techniczne : plexi (pmma )