biuro@mediplex.pl
tel. fax: 22 786 18 53
tel. 501 421 111
tel. 606 815 402
   
PVC (utwardzony polichlorek winylu) jest tworzywem sztucznym stabilnym i bardzo elastycznym,
o bardzo wysokiej przejrzystości, jest odporny na wpływy czynników atmosferycznych,
promieniowanie UV i procesy starzenia się, na spaliny przemysłowe i agresywny klimat morski. 

Płyty profilowane, płyty faliste z PVC, poliestru i akrylu, nadają się do dekoracyjnej obudowy balkonów, jako stabilne i przejrzyste elementy dachu, na dziedzińcach wewnętrznych do krycia werand, jako efektowne markizy, osłony ścienne do cieplarni, do budowy jasnych garaży, pawilonów, pergoli i wielu, wielu innych. 

Płyty faliste z utwardzonego polichlorku winylu (PCV) nadają się szczególnie do zadaszeń z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przepuszczalności światła czystej widoczności. 

Płyty faliste wykonane są PVC, który posiada właśiwości  trudnopaln zgodnie z normą DIN 4102-B1 (klasyfikacja ogniowa ITB - słabo rozprzestrzeniający ogień).

Płyty PVC posiadają aprobatę techniczną ITB AT-15-2645/97 

SPECYFIKACJA profilowanych płyt falistych z PCV 

- zakres temperatur użytkowych od -30°C do + 60°C 
- współczynnik rozszerzalności cieplnej 9x10-5 mm/m°C. 
- ciężar właściwy 1,35 - 1,38g/cm3 
- przepuszczalność światła ok. 85 % (dla płyt przezroczystych)

 Przykładowe zastosowania płyt pcw :

   

Sprzedawane przez nas płyty trapezowe i płyty faliste - Ondex Ecolux posiadają 5-cio letnia gwarancję na stabilność parametrów mechanicznych , odporność na gradobicie i uderzenia ( gradziny do 10 mm średnicy ).

Producent płyt Renolit Ondex opatentował oryginalną metodę obróbki płyt PCW – dwuosiowe orientowanie , czyli rozciąganie masy PCV w dwóch kierunkach , które ustawia molekuły tworzywa z którego są wykonane płyty. Dzięki temu uzyskano płyty o bardzo wysokich parametrach.